| Feature 5 | Convenient Use, High-quality |
|---|---|
| Feature 4 | Local Warehouse!Fast Shipping! |
| Feature | FAST SHIPPING |
| Manufacturer Warranty | Yes |
| 1Feature | Convenient Use |
| 1* Feature | Reliable quality |
| Brand | Unbranded |
| Feature1 | Local Warehouse!Fast Shipping! |
| 2.Feature | Fast shipping |
| *Feature*: | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Characteristic: | Convenient Use,Easy Operation,Easy installation |
| Note: | Do not send to Brazil |
| Year Manufactured | 2022 |
| Item Weight | 23 kg |
| Timer Control | Yes |
| Tank Capacity | less than 10L |
| Item Height | 46cm |
| Color | White |
| Item Depth | 32cm |
| Application | Industrial |
| Item Width | 50cm |
| Humidification Method | Atomizer |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Voltage | 110 V |
| Model | Ultrasonic Humidifier Atomizer |
| Type | Agricultural Ultrasonic Humidifier |
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Material: | Stainless steel |
| Amount of fog: | ≥3kg / h |
| Humidity: | 1%-99% |
| Power supply: | AC110V/60Hz |
| Power: | 300W |
| Control method: | humidity control |
| Applicable space: | 30-60 square meters |
| Hole (1): | 4.3 inches (110 mm) |
| Water quality: | pure water, tap water (softening) |
| Air volume: | 160m3 / h |
| Packing size: | 60*48*42cm |
| Weight: | 23kg |
Check the listing for details. Cool Fog Maker Machine Ultrasonic Humidifier Commercial Industrial Continuous. Color: White, Condition: New. Listed at 359.17 USD. The package includes: 1 X Ultrasonic Industrial Humidifier Cooler Sprayer 1 X hose 4 X wheel.