| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | The Best Fishing Lights |
| Type | Night Fishing Lights |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 1 in |
| Color | White |
| Features | Battery Powered |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 9.5 |
| Item Width | 1.5 |
| Item Weight | 1 lb |
| Lighting Technology | LED |
Check the listing for details. Cool White Barnacle Underwater 26K Lumen Pair Marine Lights. Color: White, Condition: New. Listed at 489.00 USD. Our answer for High Power Light output and Durability 26,000 Lumen Pair 12v-14.4v 2 Wire Hookup ( No LED Drivers needed ) 1/4" THICK! High Impact Polycarbonate Lens. Will not Yellow or shrink like resin cast Lens. Solid Anodized Body Thermal protection ( For safe operation on plane ) 18" Power Lead No Screw installation ( ) Automatically reduces amp draw as battery runs down for longer run times 3yr No Questions asked WarrantyInstallation kit includes color matched sealant w/ adhesive filled heat shrink tubing to insure a dry connection and professional finish.