| Part Type | Coolant Temperature Sensor |
|---|---|
| Reference OE/OEM Number | 053919501A |
| Tag Number | V10-72-0911 |
| Brand | VEMO |
| Manufacturer Part Number | V10-72-0911 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Interchange Part Number | 053 919 501 A, 53 919 501 A, 53 919 501, 53919501, |
| Superseded Part Number | 053 919 501, 53 919 501 A, 053 919 501 A, 053 919 501 A, |
| Fits to | AUDI |
| Unit Type | Coolant Temperature Sensor |
| OEM | 053919501A |
| Weight (kg) | 0.04 |
| PACKING UNIT | 1 |
| Width (cm) | 5.8 |
| Height (cm) | 3.3 |
| Length (cm) | 3 |
| EAN | 4046001306242 |
Check the listing for details. Coolant Temperature Sensor For Audi 100 80 A6 CABRIOLET COUPE 053919501A. Condition: New. Listed at 46.27 USD. VEMO Coolant Temperature Sensor V10-72-0911 for AUDI OE 053919501A. 100 C4 Saloon 4A2 90-94. 80 B4 Saloon 8C2 91-94. Item: Coolant Temperature Sensor. Specification of this Coolant Temperature Sensor.