| Compatible Brand | Socket 370 |
|---|---|
| Socket Compatibility | Socket 370, Socket 462/A |
| Color | Silver |
| Bearing Type | Rifle |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Maximum Airflow Volume | 19.97 CFM |
| MPN | DP5-6H3A-IX |
| Item Length | 62mm |
| To Fit | Socket 370 Cooling Fan |
| Brand | Cooler Master |
| Fan Diameter | 60 mm |
| Form Factor | 2U and Up |
| Type | CPU Fan with Heatsink |
| Power Connection | 3-Pin |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 65mm |
| Maximum Fan Speed | 3500 RPM |
| Packaging | Retail Box |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 60mm |
Check the listing for details. Cooler Master Socket 370 & Socket A CPU Fan Heatsink (Brand New). Color: Silver, Condition: New. Listed at 14.95 USD. Socket Type : Socket A, 370, 462. Fan Air Pressure : 2.67~3.28 mm H2O. Fan Speed : 3500 10% rpm. Fan Airflow : 22.35 CFM. Fan Life Expectance : 60000 hrs.