| Ice Maker Location | Above Refrigerator |
|---|---|
| Open Door Width | Less Than 20 in |
| Installation | Freestanding |
| Door Style | Single Door |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Black |
| Material | Steel + Aluminum |
| Item Depth | Less Than 10 in |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Brand | MINI |
| Energy Consumption per Year | Less than 200 kWh |
| Number of Shelves | 1 |
| Type | Heating Mini Fridge |
| Number of Drawers | 1 |
| Defrost Method | Manual Defrost |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | less then 10 |
| Bottle Capacity | Less Than 6 |
| Model | unknown |
| Number of Doors | 1 |
| Operating Sound Rating | Less Than 25 dB |
| Power | Less than 200 W |
| Number of Freezer Compartments | 1 |
| Item Width | Less Than 10 in |
Check the listing for details. Cooling and Heating Mini Fridge. Color: Black, Condition: Used. Listed at 23.00 USD. Works Great Cooling And Heating