| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Features | Does Not Apply |
| MPN | 1877V |
| Voltage | 101-150 V |
| Smart Home Compatibility | undefined |
| Suitable For | Interior |
| Material | Plastic |
| Plug Type | Does Not Apply |
| Model | 1877V |
| Application | Outlet |
| Current Rating | 16-30 A |
| Current Type | AC/DC |
| Brand | Cooper Wiring Devices |
| Color | White |
| Smart Home Protocol | Does Not Apply |
| Port Type | Power |
| Type | Single Receptacle |
Check the listing for details. Cooper 1877V Ivory Single Receptacle 20A 125V. Color: White, Condition: New – Open box. Listed at 8.67 USD. Cooper 1877V Ivory Single Receptacle 20A 125V 2-poles 3-wire grounding Track Page Views WithAuctiva's FREE Counter