| Color Family | Brown |
|---|---|
| Color/Finish | Latte |
| Material | Fabric |
| Origin | USA and Other Countries |
| Pet Size | Medium |
| Pet Supplies Product Type | Beds |
| Product Weight (lb) | 7 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 30 day limited manufacturer warranty against product defects |
| Height x Width X Depth | 3 in x 36 in x 23 in |
| Product Depth (in) | 23 in |
| Product Height (in) | 3 in |
| Product Width (in) | 36 in |
| UPC | 313033541564 |
Check the listing for details. Cooper Medium Deluxe Latte Reversible Microfiber Crate Pad. Condition: New. Listed at 51.66 USD. The super soft microfiber fabric is both water and stain resistant, as well as machine washable for easy care. This reversible cushion was designed to fit most standard crates, but is plush enough to use as a simple pillow style bed out of the crate as well.