| Styles | COP-2B |
|---|---|
| Switch Style | Car Toggle Switch |
| Smart Home Compatibility | No |
| Suitable For | Lifting cranes |
| Current Type | AC |
| Termination Type | Normally Open Button |
| Features | User-friendly interface |
| Finish | Flame-Retardant |
| Maximum Amperage | 5A |
| Current Rating | 2A/5A |
| Material | ABS Flame-Retardant Housing |
| Operation Method | Combination Type |
| Type | Control Switch |
| Coil Voltage | 250V/500V |
| Model | COP-2B/3B/4B |
| Application | High-rise building hoisting |
| Smart Home Protocol | None |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. COP 3B 4B Crane Control Switch with Flame Retardant Shell for Hoisting. Condition: New. Listed at 24.02 USD. 1 Car for Toggle Switch. Operation: Combination Type. Structure: Normally Open Button. The real color of the item may be slightly different from the pictures shown on website caused by many factors such as brightness of your monitor and light brightness.