| Transmission Distance | 656 ft/200 m |
|---|---|
| Color | Silver |
| Operating Temperature Range | -10℃-50℃/-50℉-122℉ |
| MPN | DMXWXJSQFSJSBWINB |
| Brand | Copkim |
| Indicator Light | Yes |
| Type | DMX Wireless Receiver Transmitter Controller |
| Transmitter & Receiver Power Supply | 1. USB, 2. Adapter with socket |
| Control | DMX |
| Transmitter Dimensions | 8.2 x 0.75 x 0.75 in/208 x 19 x 19 mm |
| Model | TS-WDMX01A-7C-S |
| Item Model Number | TS-WDMX01A-7C-S |
| Connectivity | Wireless |
| Shell Material | Zinc Alloy |
| Net Weight | 1.76 lbs/0.8 kg |
| Receiver Dimensions | 3.31 x 0.75 x 0.75 in/84 x 19 x 19 mm |
| Antenna | Built-in |
| Country of Origin | China |
| UPC | 199413417236 |
Check the listing for details. Copkim DMX512 Wireless Transmitter Receiver System Stage Par Party Light 8 PCs. Color: Silver, Condition: New, Made in China. Listed at 89.00 USD. With a transmission distance of up to 656 ft (200m), this silver system operates within a temperature range of -10℃ to 50℃. The transmitter and receiver are compact in size, made with a zinc alloy shell, and weigh 1.76 lbs.