| Shape | Hexagon |
|---|---|
| Size | Large |
| Color | Real Copper & White |
| Material | Copper |
| MPN | BDW-BH-lg |
| Item Depth | 16 in |
| Treated Timber | No |
| Suitable For | Bluebirds, Doves, Robins |
| Brand | Amish Handcrafted |
| Mounting | Post |
| Personalize | No |
| Main Color | Real Copper & White |
| Type | Bird House |
| Assembly Required | No |
| Predator Guard Included | No |
| Item Height | 36 in |
| Model | BH-lg |
| Style | Colonial |
| Features | Post Mount, Real Copper Bell Top, Finial & Trim, Azek Weatherproof Vinyl, Hinged for opening / cleaning, Stainless steel fasteners |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 16 in |
Check the listing for details. Copper Bell Top Birdhouse - Large Size. Color: Real Copper & White, Condition: New. Listed at 500.00 USD. Large Dutch Birdhouse. 16″ x 16″ x 36″ Tall.