| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Size | Large |
| Color | White |
| Material | Copper |
| Item Depth | 16 in |
| Treated Timber | No |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Post |
| Personalize | No |
| Main Color | white |
| Type | Birdfeeder |
| Assembly Required | No |
| Predator Guard Included | No |
| Item Height | 36 in |
| Ventilation Holes | No |
| Item Width | 16 in |
Check the listing for details. Copper Cape Top Birdfeeder- Large Size. Color: White, Condition: New, Made in United States. Listed at 500.00 USD. Large Victorian Birdfeeder. 16″ x 16″ x 36″ Tall.