| Brand | Copper Chef |
|---|---|
| Type | Deep Fat Fryer |
| Capacity | 3" deep |
| Color | Silver |
| Item Height | 3" |
| Model | For 9.5" Pan |
| Material | Aluminum |
| Item Depth | 3 in |
| Components Included | Basket |
| Item Width | 8 in |
| Item Weight | 8oz |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Copper Chef Replacement Sqaure Strainer 9.5". Color: Silver, Condition: Open box, Made in China. Listed at 8.99 USD. We strive to respond to all inquiries within 24 hours.