| Size | 100x100x0.1mm |
|---|---|
| Amount | 10pcs |
| Brand | Unbranded |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Country of Origin | China |
| Item Type | Metal Sheet |
| Metal/Alloy Type | Copper |
| Sheet Thickness | 1mm |
| Sheet Length | 4 in |
| Sheet Width | 4 in |
Check the listing for details. Copper-Nickel Alloy Sheet Cupronickel Foil Roll 0.1-1mm Thick White Copper Cut. Condition: New, Made in China. Listed at 16.05 USD. Material: Copper Nickel Alloy. The surface of white copper plate is silver-white, with long-lasting colour, easy to clean and maintain, widely used in the field of decoration and furnishing. White copper plate can be processed hot and cold, such as cutting, stamping, bending, welding.