| Waist Size | 34 in |
|---|---|
| Color | Gray |
| Pattern | Solid |
| Closure | Zip |
| Fabric Wash | Medium |
| Occasion | Casual |
| Garment Care | Machine Washable |
| Size | 34,36 |
| Front Type | Flat Front |
| Material | Cotton |
| Fabric Type | Cargo |
| Accents | Pockets |
| Rise | Mid (10-12 in) |
| Vintage | No |
| Fit | Regular |
| Personalize | No |
| Brand | Copper |
| Size Type | Regular |
| Department | Men |
| Pocket Type | Cargo Pocket |
| Inseam | 10 in |
| Style | Cargo |
| Features | Stretch, Pockets |
| Country/Region of Manufacture | Bangladesh |
| Season | Summer, Spring |
| Handmade | No |
Check the listing for details. Copper & Oak Men's Cargo Short, Stretch Fabric, Flex Waistband. Color: Gray, Condition: New with tags. Listed at 21.95 USD. Flex Waistband. Hook and loop closure cargo pockets. Stretch Fabric. 98% Cotton | 2% Spandex. Inseam (in.).