| Size | 0.01mm x 100mm x 1000mm |
|---|---|
| Brand | Goobetter |
| Model | Pure Copper Sheet |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Country of Origin | China |
| Item Type | Metal Plate |
| Metal/Alloy Type | Copper |
| Sheet/Flat Stock Thickness | 0.01mm - 1mm |
| Sheet/Flat Stock Width | 100/120/150/200/250/300mm |
| Sheet/Flat Stock Length | 40 in |
Check the listing for details. Copper Sheet Roll Metal Foil Plate Thick 0.01-1mm Width 100-300mm Length 1000mm. Condition: New, Made in China. Listed at 6.27 USD. 【Great for Diverse DIY】 :High-quality ASTM B152 C11000 copper alloy, smooth and burr-free surface boasting a beautiful luster. This proudct is the top choice for diverse DIY projects due to outstanding malleability and corrosion resistance.