| size | 1" |
|---|---|
| length | 10ft |
| Warranty | 5 Year |
| Number in Pack | 1 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| MPN | PET wire wrap harness cove |
| Feature 10 | Easy bending, can loose to clos |
| Feature 5 | UV Resistant |
| Tensile Strength | 20 lb |
| Bundle Description | No |
| Feature 7 | Great for wrapping power/ground cable |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Feature 9 | Protect the wires from erosion and moisture |
| Material | Nylon |
| Feature 4 | Chemically Inert |
| Model | Split Braided Sleeving Cabling Management |
| Feature 1 | Easy, labor saving installation |
| Feature 2 | Cuts easily with a hot knife or scissor |
| Feature 3 | Cut & Abrasion Resistant |
| Finish | Galvanized PVC Coated |
| Brand | goodwill |
| Color | Black |
| Feature 6 | Prolong service life of cable |
| Feature 8 | And beautify the wires |
| Item Diameter | 0.125 in |
| Type | CABLE SLEEVE |
Check the listing for details. Cord Protector Split Loom Sleeve Cable Braided Tube Wire Wrap Organizer Lot. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.45 USD. 【WIRE SLEEVE HARNESS SPLIT LOOM】- Overlap to Secure Wires,this is split loom. Split braided cable sleeve refined by PET polyethylene and high-precision weaving technology. 【Flexible】- Our wire loom is split and easy to load wires.