| Power Source | Battery Powered |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Included Components | function(f) {var _np=(window.P._namespace("DetailPageProductOverv |
| Product Dimensions | 11.8"D x 6.7"W x 5"H |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Material Type | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Manufacturer Part Number | PGJ-21V |
| Model Number | PGJ-21V |
| Item Weight | 2.61 Kilograms |
| Voltage | 21 Volts |
| Speed | 5800 RPM |
| Item Dimensions D x W x H | 11.8"D x 6.7"W x 5"H |
| Size | 21V |
| UPC | 313111852872 |
Check the listing for details. Cordless Car Buffer Polisher Kit [2X 2000Mah 21V Batteries & 18 PCS Attachments]. Color: Yellow, Condition: New. Listed at 86.95 USD. Whether you’re detailing a sedan or an SUV, you can complete the job efficiently in one go. The cordless polisher eliminates cable clutter, making it ideal for beginners or professionals in car detailing.