| Battery Included | No |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Drill Grinder |
| Voltage | 12V-24V DC |
| Material | aluminum alloy shell |
| Net weight | 347g/0.76lb |
| Gross weight | 350g/0.77lb |
| Item Length | 9cm/3.54in |
| Item Diameter | :3cm/1.18in |
| Power | 35W |
Check the listing for details. Cordless Electric Mini Drill Grinder Engraving Pen Variable Speed Rotary Tool. Condition: New. Listed at 24.09 USD. Micro Precise Small Electric Drill, Mini Drilling Polishing DIY Hand Drill, 110V. The housing of this polisher is made of aluminum alloy, so it is sturdy and durable. Its speed is adjustable. The speed can be increased when polishing and reduced when drilling.