| Non-Domestic Product | Yes |
|---|---|
| Power Source | Standard 120V Household Electric |
| Bundle Description | Crepe Maker - 3 Batter Spreaders - Manual - Original Box. |
| Custom Bundle | Yes |
| Color | Black |
| Material | Plastic - Aluminum |
| Modified Item | No |
| Brand | CUCINA |
| Type | Crepe Maker |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | 12” Griddle |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120V |
| Model | 1448 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | Standard 120V Household Current |
| Number of Settings/Programs | 5 Temperature Settings |
Check the listing for details. CUCINA PRO Crepe Maker & Griddle. Color: Black, Condition: New. Listed at 34.99 USD. CucinaPro electric griddle and crepe maker Brand new in original box. See pictures for condition