| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0086279216182 |
| Number of Cups | 12 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | SS16BKS |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 10.88 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Item Height | 16.25 in |
| Model | Cuisinart Coffee Center |
| Features | Water Tank, Manual, Programmable |
| Item Width | 10.13 in |
| Item Weight | 13.8 lbs. |
| Power | 550 W |
Check the listing for details. Cuisinart 12-Cup Coffee Maker, Single-Serve Brewer. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 119.99 USD.