| Number of Settings | 1 |
|---|---|
| Number of Cups | 12 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | DCC-1220BKSWM |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Energy Star | Compliant |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Item Height | 14 in |
| Voltage | 220 V |
| Model | DCC-1220BKSWM |
| Type of Coffee Made | Espresso, Cappuccino |
| Features | Programmable |
| Components Included | Coffee Grinder |
| Finish | Metallic |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 9 in |
| UPC | 086279180261 |
Check the listing for details. Cuisinart 12 Cup Programmable Coffee Maker Brew Central Black Stainless Steel. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 37.99 USD. Used Cuisinart 12-Cup Programmable Coffee Maker Black Stainless Steel Pre-owned condition. Shows signs of prior use and handling. Display powers on as shown in photos. Original box is included and shows wear from storage.