| Number of Cups | 12 |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | DCC-3700 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Capacity | 5 oz |
| Item Height | 14.5 in |
| Model | DCC-3700 |
| Features | Programmable |
| Item Width | 10 in |
| Power | 1400 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Cuisinart 12 Cup Programmable Thermal Coffeemaker Black/Silver DCC-3700. Color: Silver, Condition: Open box, Made in China. Listed at 69.00 USD. The Cuisinart 12 Cup Programmable Thermal Coffeemaker in Black and Silver (Model DCC-3700) is a stylish and efficient filter coffee machine perfect for any kitchen.