| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
|---|---|
| Capacity | 3 qt |
| Custom Bundle | No |
| UPC | 086279151674 |
| Features | Water Filter |
| Control Panel | Analog |
| Components Included | Coffee Filters |
| Power | 1050 W |
| Number of Cups | 12 |
| Power Source | Battery |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | DCC-1850 |
| Item Depth | 11 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Coffee Maker |
| Item Height | 15 in |
| Model | DCC-1850 |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Item Width | 11 in |
| Item Weight | 10 lbs. |
Check the listing for details. Cuisinart 12-Cup Thermal Coffee Maker DCC-1850 Tested Working. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 35.89 USD. This Cuisinart 12-Cup Thermal Coffee Maker DCC-1850 is used but in great condition. We clean and descale all our coffee makers. We guarantee it works. Coffee maker shows signs of wear and has slight older coffee residue from use. Carafe is in excellent shape and is very clean. All functions work properly. We accept returns and buy with confidence