| ItemHeight | 356 |
|---|---|
| ItemLength | 197 |
| ItemWeight | 4082 |
| ItemWidth | 229 |
| Manufacturer | cuisinart |
| PackageHeight | 276 |
| UPC | 0086279170972 |
| Number of Cups | 14 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Multicolor |
| Brewing Time | 5 min |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | DCC-3200P1 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Coffee Maker |
| Capacity | 112 Oz |
| Item Height | 14 in |
| Model | DCC-3200P1 |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Cappuccino |
| Features | Removable Filter Basket, Water Level Indicator, Adjustable Amount of Coffee, Auto Shut-off, Pause-and-Serve, Built-in Water Filter, Water Filter, Keep Warm Function, Cord Storage, Cup Warming Surface, Anti-drip System, Programmable |
| Finish | Metallic |
| Power | 1800 W |
| Item Weight | 3.84 lbs. |
Check the listing for details. Cuisinart 14-Cup Coffee Maker, Programmable Glass, Stainless Steel. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 192.23 USD. Turn up the flavor and temperature of your coffee with the Cuisinart® 14-Cup Coffee Maker! Cup equals approx. (varies by brewing technique). Featuring cutting-edge coffee technology, this Cuisinart® PerfecTemp® coffee maker brews hotter coffee without compromising on taste.