| Model | CBC-7400PCFR |
|---|---|
| Brand | Cuisinart |
| Number of Cups | 14 |
| Color | Black |
| Features | Auto Shut-off, Easy to Clean, Water Level Indicator |
| Material | Glass |
| Components Included | Bowl, Water Tank |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Item Width | 8 in |
| Type of Coffee Made | Espresso, Cappuccino |
| Item Depth | 10 in |
| Type | Drip Coffee Makers |
| Item Height | 14 in |
| MPN | DCC-3500BKS |
| Control Panel | Digital |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Cuisinart 14-Cup PerfecTemp Coffee Maker DCC-3500BKS (READ). Color: Black, Condition: Used. Listed at 34.00 USD. MISSING SCOOP CUP, POWER CORD DOES NOT AUTO-REWIND, STILL FUNCTIONS. 1-4 cup setting for smaller batches. 14-cup glass carafe capacity. Brew Pause feature for mid-brew pouring. Item has been used before - Will show signs of usage such as scuff marks, scratches, dirt, dust, etc.