| Number of Cups | 14 |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| MPN | DCC-3200NAS |
| Control Panel | Digital |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 3 qt |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Item Height | 14 in |
| Voltage | 120 V |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Adjustable Amount of Coffee, Anti-drip System, Auto Shut-off, Built-in Water Filter, Cord Storage, Cup Warming Surface, Display, Keep Warm Function, Pause-and-Serve, Permanent Filter, Programmable, Removable Filter Basket, Self-Cleaning, Timer, Water Filter, Water Level Indicator, Water Tank |
| Finish | Matte |
| Components Included | Coffee Filters |
| Item Width | 9 in |
| Color | Silver |
| Brewing Time | 5 min |
| Material | Stainless Steel |
| Grinding Method | Blade |
| Item Depth | 8 in |
| Heat up Time | 30-35 sec |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | Cuisinart DCC-3200NAS |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Weight | 8.8 lbs |
| Power | 1000 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Cuisinart 14 Cup Programmable Drip Coffee Maker Stainless Steel. Color: Silver, Condition: Open box, Made in Unknown. Listed at 94.99 USD. Cuisinart 14-Cup Coffee Maker, Programmable PerfecTemp Glass Carafe Coffee Machine with 1-4 Cup Setting, Brew Strength Control and Pause, Stainless Steel, DCC-3200NAS