| MPN | WAF-300P1 |
|---|---|
| Brand | Cuisinart |
| Model | WAF-300P1 |
| Voltage | 110 |
| Features | See below |
| Item Width | 9.8" |
| Item Height | 13.5" |
| Item Weight | 8.3 lbs |
| Cable Length | 36 |
| Manufacturer Warranty | Limited 3 year warranty |
| UPC | 086279169358 |
Check the listing for details. Cuisinart Belgian Waffle Maker with Pancake Plates. Condition: New. Listed at 145.55 USD. Cooks waffles or pancakes Six setting temperature control Ready to bake/ready to eat indicator lights Audible alert Non-stick/removable cooking plates Brushed stainless steel top cover Upright storage Make your own pancakes and thick waffles all with one appliance, using the convenient Cuisinart® Belgian Waffle Maker that comes with pancake plates. The brushed stainless steel cover looks great in any kitchen and the pancake/waffle maker features an adjustable temperature control with six browning settings. An indicator light and beep tells you when cooking is complete. The plates are removable and dishwasher safe to make cleanup simple.