| Water Tank Capacity | 70 Ounce |
|---|---|
| Number of Cups | 14 |
| Color | Stainless Steel |
| Carafe Material | Glass |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | CBC-8500PC |
| Item Depth | 8 in |
| Weight | 7.43 lb. |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Capacity | 14 Cup(s) |
| Item Height | 14.8 in |
| Features | Programmable |
| Dimensions: W x D x H | 8.03 in. x 10.26 in. x 14.86 in. |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Cuisinart Brew Central Plus 14-Cup Programmable Coffee Maker. Color: Stainless Steel, Condition: Used. Listed at 39.99 USD. Enjoy fresh, great-tasting cof fee with theCuisinart Brew Central Plus 14-Cup Programmable Coffee Maker. The built-inblade grinder allo ws you to brew coffee using freshly ground beans, and the unit is compatible with Aquaclean water filtration for improved taste.