| Brand | Cuisinart |
|---|---|
| Capacity | 14 Cup(s) |
| Carafe Material | Glass |
| Color | Stainless Steel |
| Dimensions: W x D x H | 8.03 in. x 10.26 in. x 14.86 in. |
| Features | Smart |
| Water Tank Capacity | 70 Ounce |
| Weight | 7.43 lb. |
| Number of Cups | 14 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Width | 10 in |
| Item Depth | 8 in |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Item Height | 14.8 in |
| MPN | CBC-8500PC |
Check the listing for details. Cuisinart Brew Central Plus 14-Cup Programmable Coffee Maker, Stainless, NEW. Color: Stainless Steel, Condition: New. Listed at 94.83 USD. Brew Pause™ Feature Lets You Enjoy A Cup of Coffee Before The Brewing Cycle Has Finished. Select brew strength. Tools to Brew. Includes Glass Carafe, Gold Tone Filter, Filter Basket, Built-In Coffee Scoop, Water Filter.