| Power Source | Electric |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Standard Blender |
| Capacity | 48 oz |
| Item Height | 15 1/2" |
| Model | CB-18 |
| Number of Blades | 1 |
| Components Included | Blender |
| Number of Items | 1 |
| Power | 500 W |
| Item Width | 7 in |
| Item Weight | 7 lbs |
| Number of Settings/Programs | 18 |
| UPC | 086279001221 |
Check the listing for details. Cuisinart CB-18BK SmartPower Basics 18-Speed Blender, White. Color: White, Condition: Used. Listed at 20.00 USD. Cuisinart CB-18BK SmartPower Basics 18-Speed Blender. This 500W white 48 oz capacity that can whip up smoothies, sauces, and more. This standard blender can cater to different blending needs. Get your hands on this blender to make cooking and food prep a breeze. MEASURES ABOUT: 15 1/2" TALL 7 " WIDE 8" DEEP