| Materials sourced from | China |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Item Diameter | 4 1/2 " |
| Color | Clear |
| MPN | DLC-1BCH BOWL ONLY |
| Material | Plastic |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Mini Food Processor |
| Capacity | 21 oz |
| Manufacturer Warranty | none |
| Item Height | 3 1/4 inches |
| Voltage | 120 V |
| Model | Cuisinart DLC-1BCh |
| Features | Detachable Parts |
| Components Included | Bowl |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Clear |
| Item Weight | 3.6 ounces |
Check the listing for details. Cuisinart Chrome Mini-Prep Processor DLC-1 BCH Replacement Bowl only. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 13.14 USD. I WOULD SUGGEST HAND WASHING TO KEEP IT LOOKING CLEAR AND NICE. WEIGHS APPROX 3.6 OUNCES.