| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Gray |
| MPN | CSJ-300P1 |
| Material | Plastic |
| Appliance Uses | Juice |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Slow Juicer |
| Capacity | 40 oz |
| Voltage | 120 V |
| Model | cuisinart csj-300 |
| Features | Easy Clean, Dishwasher Safe |
| Power | 200 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Cuisinart CSJ-300 Easy Clean Slow Juicer, Black and Grey. Color: Gray, Condition: New. Listed at 125.00 USD. BRAND NEW, never used. Unopened, Still in box. Purchased $171 with tax.