| Number of Cups | 12 |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Brewing Time | Unknown |
| Material | Plastic |
| MPN | DCC-1120BK |
| Grinding Method | NA |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Item Height | 14 in |
| Model | Cuisinart DCC-1120 |
| Type of Coffee Made | Coffee |
| Features | Programmable |
| Finish | Shiny |
| Components Included | Gold Filter |
| Item Width | 7.75 in |
| Power | 1025 W |
| Country of Origin | China |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Cuisinart DCC-1120 Classic 12 Cup Programmable Coffeemaker Works Great. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 30.00 USD. Brew Pause feature lets you enjoy a cup of coffee before brewing has finished. Coffee Maker is used and works great. Includes gold filter.