| Number of Cups | 12 |
|---|---|
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| MPN | DCC2000 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Energy Star | Compliant |
| Item Height | 14.5 in |
| Model | Dcc 2000 |
| Type of Coffee Made | Regular black coffee |
| Features | Auto Shut-off, Programmable, Fully programmable, On Demand |
| Components Included | Drip Tray, Coffee reservoir |
| Item Width | 9 in |
Check the listing for details. Cuisinart DCC-2000 Coffee On Demand 12- Cup Programmable Coffee Maker. Color: Black, Condition: Used. Listed at 49.97 USD. All products are categorized and described to the best of our ability. We take multiple photos to help show you the exact product you will be receiving.