| Number of Cups | 12 |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 12 cup |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Custom Bundle | No |
| MPN | NA |
| Control Panel | Analog |
| Item Height | 14 in |
| Type of Coffee Made | Regular |
| Features | Programmable |
| Components Included | Coffee Bean Canister |
| Finish | Metallic |
| Item Width | 18 in |
| Color | Silver |
| Brewing Time | 15 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Depth | 14 in |
| Heat up Time | 4 min. |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Cuisinart |
| Model | DCC-2650 |
| Country of Origin | Unknown |
| Power | 1425 W |
Check the listing for details. Cuisinart DCC-2650 Extreme Brew 12-Cup Programmable Coffee Maker Silver & Black. Color: Silver, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 49.99 USD. Cuisinart DCC-2650 Extreme Brew 12-Cup Programmable Coffee Maker Silver & Black. Used WORKING condition. DUE TO SIZE OF PACKAGE I MAY NEED TO SHIP UPS OR FEDEX GROUND DEPENDING ON YOUR LOCATION. Bin 5