| UPC | 0086279115751 |
|---|---|
| Number of Cups | 12 |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | DCC-3400FR |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Programmable Thermal Coffeemaker |
| Item Height | 9 in |
| Model | DCC-3400FR |
| Cable Length | 36 in |
| Features | Programmable |
| Item Weight | 10 lb. |
| Item Width | 14 in |
Check the listing for details. Cuisinart DCC-3400FR 12 Cup Programmable Thermal Coffeemaker - 12 Cups. Color: Silver, Condition: Open box. Listed at 90.00 USD. 12-Cup thermal carafe with decorative stainless steel handle, easy-to-view water window for accurate filling.60 second reset recalls settings and position in the brewing process in case of loss of power.