| UPC | 0086279174772 |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Number of Cups | 12 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Brewing Time | 2 min |
| Grinding Method | Blade |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | DGB-400 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Brita |
| Capacity | 12 C. |
| Item Height | 9 in |
| Voltage | 220 V |
| Model | DGB-400 |
| Type of Coffee Made | Espresso, Cappuccino |
| Features | Adjustable Amount of Coffee, Auto Shut-off, Pause-and-Serve, Built-in Water Filter, Water Filter, Built-in Grinder, Cord Storage, Cup Warming Surface, Permanent Filter, Anti-drip System, Programmable |
| Cable Length | 34 in |
| Finish | Metallic |
| Item Weight | 11 lbs. |
Check the listing for details. Cuisinart DGB-400 Automatic Grind & Brew Coffeemaker - NEW/OPEN BOX - TESTED. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 104.99 USD. Cuisinart DGB-400 Automatic Grind & Brew Coffeemaker. Cuisinart Automatic Grind & Brew coffeemaker model DGB-400. New/open box and never used. Tested and works excellent. In new condition and ready to use.