| Appliance Capabilities | Chop |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 6 in |
| Color | Gray |
| MPN | FP-11/13SC |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Vegetable |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Voltage | 120 V |
| Model | Fp-13sc |
| Features | Accessory Storage |
| Cable Length | 60 in |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Cuisinart Food Processor FP-13SC Blade & Accessory Storage Case Box. Color: Gray, Condition: Used, Made in China. Listed at 8.99 USD. Lock works.