| Appliance Capabilities | Slice |
|---|---|
| EC Range | A - G |
| Power Source | Electric |
| Color | Gray |
| MPN | FP-8 |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Vegetable |
| Attachments | Base |
| Number of Speeds | 3 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Capacity | 8 cup |
| Voltage | 120 V |
| Model | Cuisinart FP-8 |
| Features | Pulse Function |
| Cable Length | 60 in |
| Components Included | Motor Base |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Matte |
| Power | 350 W |
| Country of Origin | China |
| Number of Settings/Programs | 3 |
Check the listing for details. Cuisinart Food Processor Model FP-8 Motor Base Replacement Tested and Working. Color: Gray, Condition: Used, Made in China. Listed at 12.49 USD.