| Manufacturer Color | Off White |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Custom Bundle | No |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Item Depth | 9 in |
| Attachments | Base |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Base/Motor |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 7 in |
| Voltage | 110 V |
| Model | DLC-5 TX |
| Cable Length | 32 in |
| Number of Blades | 0 |
| Features | Pulse Function |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Base |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 7 in |
| Item Weight | 9.2 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Cuisinart Food Processor Motor DLC-5 TX Replacement Base Only - TESTED WORKING. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 19.87 USD. TESTED and Working Great.