| Country of Origin | China |
|---|---|
| Appliance Capabilities | Shred, Slice |
| Bundle Description | One three (3) Disc Holder + Three (3) SS shredding/slicing discs. |
| Custom Bundle | Yes |
| Color | White |
| Item Diameter | 6 " Blades |
| Material | Plastic, Stainless Steel |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Item Depth | 7.5" |
| Brand | Cuisinart |
| Type | SHREDDING & SLICING DISCS |
| Capacity | Holds 3 Discs |
| Item Height | 7" |
| Model | Cuisinart DH-4 |
| Number of Blades | 3 |
| Features | Click Lock |
| Components Included | Locking Mechanism |
| Finish | Matte |
| Item Weight | 2 lbs. |
| Item Width | 3.25" |
| UPC | 086279104984 |
Check the listing for details. CUISINART Food Processor Safety Disc Holder w Lock - Includes 3 Processor Discs. Color: White, Condition: Open box, Made in China. Listed at 20.00 USD. CUISINART Food Processor Safety Disc Holder w Lock. Pull and twist knob to open.