| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Item Depth | 11 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Capacity | 13 cup |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 15 in |
| Model | FP-130 |
| Features | Non-slip Feet |
| Finish | Stainless Steel |
| Item Width | 7 in |
| Item Weight | 19 lbs |
| Country of Origin | China |
| UPC | 086279193346 |
Check the listing for details. Cuisinart FP-130MB Core Custom 13-Cup Multifunctional Food Processor Marine Blue. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 135.00 USD. Cuisinart FP-130MB Core Custom 13-Cup Multifunctional Food Processor Marine Blue. Condition is New. Shipped with UPS Ground.