| Country of Origin | China |
|---|---|
| Appliance Capabilities | Slice |
| Power Source | Electric |
| EC Range | A - G |
| Color | Beige |
| Item Diameter | 6 in |
| MPN | FP-16ASD |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Number of Speeds | 1 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Energy Star | A |
| Capacity | na |
| Manufacturer Warranty | na |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 0-10 in |
| Model | Cuisinart FP-16ASD |
| Number of Blades | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Components Included | Blades |
| Power | na |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Cuisinart FP-16ASD Slicing Disc Blade For Food Processor FP-16. Color: Beige, Condition: Open box, Made in China. Listed at 24.99 USD.