| Water Tank Capacity | 2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Silver |
| MPN | SS-700 |
| Material | Stainless Steel |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Item Height | 11 in |
| Voltage | 220 V |
| Model | Digital |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Features | Removable Drip Tray |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Power | 1500 W |
| Country of Origin | China |
| UPC | 086279028914 |
Check the listing for details. Cuisinart KEURIG SS-700 Single Serve Brewing System Coffee Maker. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 59.99 USD. Great cosmetic condition, tested working good.