| Appliance Capabilities | Blend, Chop, Citrus, Grate, Grind, Meat, Sauce, Shred, Slice, Vegetables, Whip |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Fruit, Juice, Meat, Nuts, Vegetable |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Half Size Food Processor |
| Capacity | 3 cup |
| Item Height | 6.5 in to top of spindle |
| Voltage | 120 V |
| Model | DFP-3, DLC-505TX |
| Number of Blades | 0 |
| Features | Very Clean, Pulse Button |
| Cable Length | 26 inch |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Motor Base |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Glossy |
| Item Weight | 6.2 lbs |
| Item Width | 5 in |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Cuisinart Little Pro Handy Prep Food Processor Replacement MOTOR BASE DFP-3 EUC!. Color: White, Condition: Used. Listed at 32.63 USD. Cuisinart Little Pro Handy Prep Food Processor Replacement MOTOR BASE DFP-3 EUC! Thanks for looking at my treasured finds! Look at my store for more parts for this exact model at Imholts Bazaar eBay Store.