| Appliance Capabilities | Shred, Slice |
|---|---|
| Color | Clear |
| Item Diameter | 5 in |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Vegetable |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Item Height | 5.5 in |
| Model | DLC-505TX |
| Components Included | Lid, Pusher |
| Number of Items | 2 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 5 in |
Check the listing for details. Cuisinart Little Pro Plus Food Processor DLC-505TX Replacement Lid & Pusher Only. Color: Clear, Condition: For parts or not working, Made in China. Listed at 25.20 USD. DLC-500Tx - lid DLC-500Tx - pusher Last picture is from machine it was taken from. Machine not included. Please see pictures for further details. Photos are of actual item and are part of the description. Payment is due within 3 days of close. Please check out my other items as well. Combined Shipping Policy: With combined shipping, buyer pays the shipping charge. Please let me know so I can adjust shipping costs and send out invoice to pay all at once.