| Power Source | Electric |
|---|---|
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Number of Speeds | 2 |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 21 oz |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Item Height | 8 in |
| Voltage | 120 V |
| Features | Touchpad Controls |
| Cable Length | 60 in |
| Components Included | Base |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 7 in |
| EC Range | A - G |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Appliance Uses | Fruit, Nuts |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Mini Food Processor |
| Model | Cuisinart DLC-2A |
| Number of Blades | 0 |
| Country of Origin | China |
| Power | 250 W |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Cuisinart Mini Prep Plus Food Processor Red DLC-2A Base Replacement. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 8.89 USD. Used with minor wear. Tested and working. Ships with care next business day.