| Power Source | Electric |
|---|---|
| UPC | 00086279175342 |
| MPN | PM-1 |
| Item Length | 15.4 in |
| Unit Type | lb |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Item Height | 11.3 in |
| Features | Attachment Included, Automatic, Cleaning Brush, Manual, Recipe Booklet, Soft Touch Control |
| Unit Quantity | One Set |
| Components Included | Measuring Cups |
| Number of Items | 6 |
| Item Width | 5.75 in |
| Color | White |
| Material | Metal |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Automatic Pasta Maker/Extruder |
| Model | Pastafecto® Pasta/Bread Dough Maker |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 12.65 lbs |
| Power | 300 W |
| Number of Settings/Programs | 6 |
Check the listing for details. CUISINART Pastafecto Pasta Bread Pizza Dough Maker PM-1. Color: White, Condition: Open box. Listed at 125.00 USD. Never been used, opened box CUISINART Pastafecto Pasta Bread Pizza Dough Maker PM-1. Complete except Missing manual. Payment has to be made within 3 days. Please message menif you have any questions. Thank you!!