| Water Tank Capacity | 1 qt |
|---|---|
| Number of Cups | 14 |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Silver |
| Brewing Time | 5 min |
| Material | Glass |
| MPN | DCC-3200 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Item Height | 14.5 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Cuisinart DCC-3200 |
| Features | Adjustable Amount of Coffee, Anti-drip System, Auto Shut-off, Built-in Water Filter, Cup Warming Surface, Display, Keep Warm Function, Manual, Pause-and-Serve, Programmable, Removable Filter Basket, Self-Cleaning, Timer, Water Filter, Water Tank |
| Components Included | Coffee Filters |
| Finish | Metallic |
| Item Weight | 5.82 lbs. |
| Item Width | 9 in |
Check the listing for details. Cuisinart PerfecTemp 14-Cup Programmable Coffee Maker DCC-3200. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 49.99 USD. The Cuisinart DCC-3200 PerfecTemp 14-Cup Programmable Coffeemaker is a sleek and efficient coffee maker that brews delicious filter coffee using ground coffee. It features a 1 qt water tank capacity, a removable filter basket, and an auto shut-off function for added convenience.