| Appliance Capabilities | Blend, Chop |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Food Compatibility | Multifunctional |
| Appliance Uses | Dough, Fruit, Juice, Vegetable |
| Number of Speeds | 2 |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Full-Size Food Processor |
| Capacity | 11 cup |
| Voltage | 120 V |
| Model | DLC-8M |
| Number of Blades | 1 |
| Features | Multipurpose, Pulse Function |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Motor Base |
| Finish | Glossy |
| Number of Items | 1 |
| Power | 600 W |
| Item Weight | 10 lbs |
| Number of Settings/Programs | 2 |
Check the listing for details. Cuisinart Pro Custom 11 Food Processor Motor Base White, Pre Owned, Working. Color: White, Condition: Used. Listed at 19.99 USD. Cuisinart Pro Custom 11 Food Processor Motor Base White, Pre Owned, Working condition